دسته‌بندی نشده

تولید کنندگان برتر باتری خودروهای برقی را بشناسید!

صنعت باتری خودروهای الکتریکی با سرعت چشمگیری در حال پیشرفت است و تولیدکنندگان باتری در چین بر بازار تسلط ویژه ای دارند، به طوری که 10 تولیدکننده برتر باتری بیش از 90 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده اند و 5 شرکت برتر تولید باتری حدود 75 درصد از کل سهم بازار را به خود اختصاص داده اند. بر اساس گزارش گلدمن ساکس، شش شرکت برتر در بازار تولید سلولی تا سال 2030 جزو برترین سهامداران تولید باتری خواهند بود، تا جایی که پیش بینی می شود با وجود بازار بسیار بزرگتر با تولیدکنندگان بیشتر، سهم بازار 61 درصدی را خواهند داشت. این گزارش همچنین پیش‌بینی می‌کند که کل بازار آدرس‌پذیر باتری‌ها تا سال 2030 به 2.8 تراوات ساعت افزایش می‌یابد. در حالی که تولید باتری‌ها افزایش می‌یابد، همچنین پیش‌بینی می‌شود که قیمت باتری‌ها از طریق فرآیندهای کارآمدتر و همچنین خروجی های ارزان تر به دلیل معرفی نوآوری‌های باتری با هدف کاهش هزینه‌های تولید کاهش یابد. بعنوان نمونه ای از تولیدکنندگان باتری و خودرو می توان از شرکت های زیر نام برد.          

 

فهرست مطالب

Farasis Energy .12

شرکت Farasis Energy (Gan Zhou) که به طور خلاصه Farasis Energy نامیده می‌شود، فراتر از یک تولید کننده باتری‌های لیتیوم_یون برای وسایل نقلیه الکتریکی (EV) و سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی عمل می‌کند. این به عنوان یک پیشرو در نوآوری، مرزهای شرکت فناوری باتری را جابجا می کند و راه حل های پیشرفته را برای نسل بعدی حمل و نقل پایدار می دهد.

بررسی نوآوری ها:

 این شرکت پیشرو در توسعه باتری‌های سدیم یون است که جایگزین‌های بهتری برای باتری‌های لیتیوم_یون سنتی به شماره می‌روند. باتری‌های سدیم یکپارچه به میزان قابل توجهی ایمنی بیشتر و عملکرد در دماهای پایین را می‌دهند و Farasis Energy اولین خودروی الکتریکی را که با باتری‌های سدیم یون کار می‌کند با موفقیت عرضه می‌کند و به طور فعال در حال تجاری‌سازی این فناوری است.

SPS (Super Pouch Solution) فناوری جدید این شرکت در ایجاد انقلابی در طراحی باتری است. این فناوری جدید، سلول‌های باتری را در کیسه‌های نازک و قابل قبول قرار می‌دهند که از جمله چگالی انرژی بیشتر، وزن کمتر و تولید ساده‌تر را به همراه دارد. این شرکت در حال بررسی موادی مانند الکترودهای سیلیکونی و الکترولیت‌های حالت جامد است که پتانسیل قابل توجه در عملکرد و طول عمر باتری را دارند.

Farasis Energy متعهد به تولید باتری های خود به روشی پایدار است و ابتکارات متعددی برای کاهش ردپای زیست محیطی خود انجام داده است. یکی از این نو آوری ها استفاده از انرژی‌های ذخیره پذیر مانند انرژی خورشیدی و بادی برای تأمین نیروگاه‌های خود می‌کند. در ضمن این شرکت‌ فرآیندهای تولید خود را برای رسیدن به ضایعات و بازیافت مواد به طور خودکار بهینه می‌کند.

این شرکت با انواع مختلف از شرکای جهانی در صنعت خودرو و انرژی همکاری می‌کند. این مشارکت به این شرکت امکان می دهد تا فناوری ها و راه حل های خود را به بازارهای جدید معرفی کند و به توسعه صنعت حمل و نقل و حمل و نقل در سراسر جهان کمک کند.

 

11. Envision AESC

 

Envision AESC ، که قبلاً به عنوان Automotive Energy Supply Corporation (AESC) شناخته میشد، یک شرکت پیشرو در تولید باتری‌های لیتیوم یون برای وسایل نقلیه الکتریکی (EV) و سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی است. این شرکت در سال 2007 به عنوان سرمایه‌گذاری مشترک بین نیسان موتور، NEC Corporation  و NEC Tokin Corporation  تاسیس و دفتر مرکزی آن در Zama، ژاپن قرار دارد.

Envision AESC، به سرعت به یکی از رقیبان اصلی در بازار جهانی‌های EV تبدیل شده است و به دلیل کیفیت بالا، عملکرد و نوآوری در محصولات خود شناخته شده است. 

باتری‌های لیتیوم: باتری‌های AESC لیتیوم یون با کیفیت بالا را برای استفاده از کاربردها، از جمله خودروهای الکتریکی، اتوبوس‌های برقی، موتورسیکلت‌های و سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی ارائه می‌دهند. این باتری‌ها به دلیل انرژی چگالی بالا، عمر و قابلیت اطمینان بالا شناخته شده‌اند.

سیستم‌های باتری: سیستمی که این شرکت برای وسایل نقلیه الکتریکی ارائه می‌دهند شامل سلول‌ها، ماژول‌ها و باتری‌های بسته می‌شود. این‌ها برای برآوردن نیاز به سیستم‌های خاص هر طراحی طراحی و ساخته شده‌اند.

راه حل های یکپارچه ای که شرکت  AESCبرای تولید NEV ارائه می دهد. این راه حل‌ها شامل طراحی، توسعه، تولید و خدمات پس از فروش باتری است. Envision AESC  با انجام نوآوری، به طور مداوم در حال توسعه باتری‌های جدید و پیشرفته‌تر با عملکرد و چگالی انرژی بالاتر است. این شرکت همچنین به تولید باتری‌های خود به روشی پایدار متعهد می‌شود و از منابع انرژی برای تامین انرژی کارخانه‌های خود استفاده می‌کند.

 

10. Svolt Energy Technology

SVOLT، که از واحد باتری گریت وال موتورز توسعه یافته است، یک شرکت فناوری پیشرفته جهانی است که در زمینه توسعه و ساخت باتری خودرو و ذخیره انرژی تخصص دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۸ تأسیس شده و دفتر مرکزی آن در چانگژو، استان جیانگسو قرار دارد. اولین ادعای Svolt این است که اولین شرکتی است که با موفقیت یک خودروی الکتریکی با باتری‌های سدیم یون راه‌اندازی کرده است. باتری‌های سدیم_یون جایگزین‌کننده‌های باتری‌های لیتیوم_یون سنتی به شماره می‌روند که از نظر هزینه و امنیت قابل توجه هستند.

در فناوری Super Pouch Solution (SPS) سلول‌های باتری در کیسه‌های نازک و قابل قبول قرار می‌دهند که از جمله چگالی انرژی بیشتر، وزن کمتر و تولید ساده‌تر را به همراه دارد.

Svolt به طور مداوم در حال تحقیق و توسعه مواد جدید برای باتری‌های خود است. این شرکت در حال بررسی مواد مانند الکترودهای سیلیکونی و الکترولیت‌های حالت جامد است که پتانسیل قابل توجه در عملکرد و طول عمر باتری را دارند.

 

9. Sunwoda Electronic Co

Sunwoda که در سال 1997 تاسیس شد، به عنوان یکی از پیشگامان در صنعت باتری های لیتیوم یون در چین شناخته می شود و به طور خاص در زمینه تولید باتری های لیتیوم_یون برای وسایل نقلیه الکتریکی (EV) و سیستم های ذخیره سازی انرژی، پیشرفت چشمگیری است. دفتر مرکزی این شرکت در شنژن، چین قرار دارد و با داشتن کارخانه‌های متعدد در سراسر جهان، ظرفیت تولید باتری‌های خود را به طور مداوم افزایش می‌دهد.

Sunwoda یکی از پیشگامان در تولید باتری‌های LFP برای EVها است. این باتری‌ها به دلیل ایمنی بالا، عمر طولانی و هزینه کمتر به عنوان یک جایگزین جذاب برای باتری‌های لیتیوم_یون بر کبالت می‌شوند. Sunwoda در حال توسعه باتری‌های حالت جامد است که پتانسیل قابل توجهی را در صنعت ذخیره‌سازی انرژی دارند. این باتری‌ها می‌توانند چگالی انرژی بیشتر و ایمنی بالاتری را ارائه دهند. Sunwoda متعهد به تولید باتری‌های خود به روشی پایدار است و ابتکارات متعددی را برای کاهش ردپای زیست محیطی خود می‌دهد. این شرکت از انرژی‌های تجدید پذیر در فرآیندهای تولید خود استفاده می‌کند و ضایعات را به حداقل می‌رساند.

8. Gotion High-Tech Co

Gotion High-Tech به عنوان یک شرکت پیشرو جهانی در زمینه فناوری باتری و راه‌حل‌های انرژی، بر روی تحقیق، توسعه و تولید باتری‌های لیتیوم یون و سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی است. این شرکت که در اختیار فولکس‌واگن قرار می‌گیرد، به دنبال پیشرفت در صنعت خودروهای الکتریکی و تولید انرژی از طریق باتری پیشرفته‌ای است که نه تنها عملکرد را افزایش می‌دهد، بلکه ردپای کربن را نیز کاهش می‌دهند و به ایجاد آینده‌های سبزتر کمک می‌کنند.

نو آوری ها:

_ باتری G-Current با شارژ فوق سریع: شارژ 80% در کمتر از 10 دقیقه

_ باتری استوانه ای NCM با نیکل : 50% کاهش هزینه با تولید یکپارچه

باتری جدید G-Current شرکت Gotion که از فناوری شارژ فوق سریع آن بهره می‌برد، فقط یک ایده نیست، بلکه راه حلی آماده ارائه است. این باتری می‌تواند در9. 8 دقیقه 80% و در 15 دقیقه 90% انرژی خود را دوباره پر کند. این قابلیت شارژ سریع برای استفاده از کاربردهای باتری، از جمله خودروهای برقی (BEV) و خودروهای هیبریدی، و همچنین سیستم های شیمیایی LFP ،  LMFP و NCM قابل استفاده است.

کائو یانگ، معاون رئیس موسسه تحقیق و توسعه مهندسی Gotion High-Tech ، گفت که باتری G-Current آماده تولید انبوه فوری است و این امر نقطه عطفی قابل توجه در فناوری شارژ سریع به شماره می‌رود و اعتماد به قابلیت اطمینان پذیری آن را افزایش می دهد.

7. CALB Group Co

CALB Group Co مستقر در استان جیانگ‌سو چین، به عنوان یکی از پیشگامان تولید باتری‌های لیتیوم یونی، سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی، سیستم‌های مدیریت باتری و محصولات مرتبط در سطح جهان شناخته می‌شود. این شرکت که در سال 2007 با نام "فناوری باتری لیتیوم هوانوردی چین" تأسیس شد، طی سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیری بوده و به جایگاهی برجسته در صنعت باتری‌های لیتیوم یونی دست یافته است.

مشتریان برجسته و رسمی شرکت CALB هوندا موتور ژاپن و همچنین طیف وسیعی از خودروسازان مطرح از جمله XPeng ، GAC Toyota،  Geely و NIO است. این شرکت بین سال‌های 2016 تا 2020 با نرخ 321 درصد رشد قابل توجهی را تجربه کرد و در سال 2022 به تولید 11.9 گیگاوات ساعت باتری‌های لیتیوم یونی دست یافت. طبق گزارش بلومبرگ، CALB در مرکز مالی آسیا 1.7 میلیارد دلار فروش را به ثبت رسانده است. با هدف پاسخگویی به تقاضای روزافزون، CALB برنامه‌ریزی کرده است تا ظرفیت تولید خود را در سال 2023 به 100 گیگاوات ساعت و در سال 2025 به 500 گیگاوات ساعت افزایش دهد.

6. Samsung SDI Co

شرکت Samsung SDI که در سال 1970 تأسیس شد، یک رهبر جهانی در زمینه تولید باتری‌های لیتیوم یونی و مواد الکترونیکی به شمار می‌رود. این شرکت با داشتن دفتر مرکزی در یونگین، کره جنوبی، در دو بخش راه‌حل‌های انرژی و مواد الکترونیکی فعالیت می‌کند.

محصولات و خدمات کلیدی: 

باتری‌های لیتیوم یونی برای دستگاه‌های دیجیتال: این باتری‌ها برای تأمین انرژی طیف وسیعی از دستگاه‌های دیجیتال از جمله تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و دوربین‌های دیجیتال طراحی شده‌اند.

باتری‌های خودروهای الکتریکی : Samsung SDI باتری‌های با کارایی بالا و ایمن را برای خودروهای الکتریکی و هیبریدی تولید می‌کند.

سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی (ESS) : این شرکت راه‌حل‌های ذخیره‌سازی انرژی مقیاس‌پذیر برای کاربردهای مختلف از جمله شبکه‌های برق و سیستم‌های انرژی‌های تجدیدپذیر ارائه می‌دهد.

مواد الکترونیکی: Samsung SDI طیف وسیعی از مواد الکترونیکی پیشرفته را برای صنایع نیمه‌هادی و نمایشگر تولید می‌کند.

5. SK Innovation Co

SK Innovation ، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه انرژی و مواد شیمیایی، در سئول، کره جنوبی مستقر است و در زمینه اکتشاف نفت، تولید باتری و انرژی‌های جایگزین فعالیت می‌کند. این شرکت که بخشی از گروه SK به شماره می‌رود، با عرضه اولین مواد با انرژی بسیار بالا به بازار EV، جایگاه خود را به عنوان نوآور در این عرصه تثبیت کرده است.

 SK Innovation به انواع صنعت‌های برجسته در خودروها مربوط می‌شود و باطری‌هایی شرکت‌های بزرگ مانند بایرن‌موتورنورکه (بی ام ‌و)، فورد، فولکس‌واگن، کیا و هیوندای را تامین میکند. این شرکت در سال 2021 شاهد فروش 17 گیگاوات ساعت باتری بود و در نیمه اول سال 2022 با نرخ رشد سالانه 50 درصد به رقم 10 گیگاوات ساعت دست یافت.

این شرکت متعهد به توسعه باتری های جدید و پیشرفته است و در حال سرمایه‌گذاری در تولید باتری‌های لیتیوم-آهن-فسفات (LFP) EV است که به دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن و پایداری بیشتر، مورد توجه زیادی قرار گرفته است. انتظار می‌رود تولید و بهره برداری این باتری‌های جدید در سال 2025 آغاز شود.

4. Panasonic Holding Co

هولدینگ پاناسونیک ، نامی که در صنعت فناوری و راهکارهای الکترونیکی به عنوان پیشرو و نوآور می‌شود، در شهر کادوما واقع در ژاپن مستقر است. این شرکت با تخصص در تولید باتری‌های لیتیوم_یون، جایگاه خود را به عنوان یکی از بازیگران کلیدی در این عرصه تثبیت کرده و علاوه بر آن در زمینه‌های سکه‌های لیتیومی و هیدرید فلز نیکل نیز فعالیت می‌کند.

یکی از عوامل اصلی موفقیت پاناسونیک در تسلط بر بازار، مشارکت این شرکت با غول خودروسازی برقی است.  پاناسونیک از سال 2016 باتری های استوانه های 2170 را برای این شرکت تولید می کند. این باتری‌ها در کارخانه مشترک پاناسونیک و تسلا با ظرفیت تولید سالانه 37 گیگاوات ساعت برای هر شرکت ساخته می‌شوند.

 

علاوه بر این، پاناسونیک در نوامبر 2022 با هدف افزایش سهم خود در بازارهای EV، رکورد تولید خود را با سرمایه‌گذاری 4 میلیارد دلاری در کارخانه‌های شرکت کانزاس آمریکا ارتقا داد. این سرمایه‌گذاری عظیم به منظور تامین نیاز تسلا و افزایش 10 درصدی ظرفیت تولید باتری این شرکت تا سال 2024 انجام شده است.

3. BYD Company Limited

BYD Company Limited (BYD)، یک شرکت چندملیتی چینی پیشرو در حوزه تولید است که در سال 1995 در شهر شنژن تاسیس شد. این شرکت در ابتدا با تولید باتری‌های قابل شارژ نیکل کادمیم (NiCd) فعالیت خود را آغاز کرد و با بررسی تغییرات بازار، به سرعت به سمت باتری‌های لیتیوم یون می‌رفت، که فناوری فناوری پیشرو در این صنعت به شماره می‌روند، روی آورد.

در سال 2022، 1.87 میلیون دستگاه خودروی الکتریکی تحویل بازار داده شده است. در سال 2021، BYD Company Limited فروش 26 گیگاوات ساعت داشت و تنها در نیمه اول سال 2022 تعداد فروش را به 24 گیگاوات ساعت افزایش داد. این شرکت دومین تولید کننده سلول لیتیوم یونی در چین بود که در نیمه اول سال 2021 به سطح یک افزایش یافت. این در حال حاضر بیش از 20 کارخانه باتری چین در شرکت با ظرفیت کل 135 گیگاوات ساعت تا پایان سال2021 دارد. کار بر روی کارخانه ای در Zhejiang با ظرفیت سالانه 20 گیگاوات ساعت آغاز شده است و قصد دارد تا سال 2024 ظرفیت خود را به 445 گیگاوات ساعت بسیار کند.

 

2. LG Energy Solution

 

LG Energy Solution، یک شرکت شیمیایی مستقر در سئول واقع در کره جنوبی با فروش جهانی است. این شرکت یکی از شرکت های تابعه گروه ال جی است و از سال 1999 اولین باتری های لیتیوم یونی کره جنوبی را به صورت انبوه تولید می کند. در کنار تولید باتری، در بخش های ذخیره انرژی در مقیاس شبکه نیز رقابت می کند.

 

این شرکت تعدادی از تولیدکنندگان خودروهای برقی از جمله تسلا در چین، جنرال موتورز و فولکس واگن SA را تامین می کند. در سال 2021 فروش 61 گیگاوات ساعت و 28 گیگاوات ساعت در نیمه اول سال 2022 بود تا جاییکه 14.4 درصد از کل بازار باتری را به خود اختصاص داد که این شرکت را به بزرگترین تولید کننده باتری غیر چینی تبدیل می کند. این شرکت دارای حاشیه عملیاتی قوی 11.4% در سال 2021 و نسبت نقدینگی 1.73 در سپتامبر 2021 است.

1. Contemporary Amperex Technology

 

 Contemporary Amperex Technology Co., Limited  بزرگترین شرکت تولید کننده باتری در جهان است و در شهر Ningde واقع در چین مستقر است. این شرکت در تولید باتری های لیتیوم یونی تخصص دارد اما باتری های سدیم یونی و سیستم های مدیریت باتری را نیز تولید می کند. این شرکت تامین کننده تعدادی از تولیدکنندگان در حال رشد خودروهای برقی از جمله هیوندای، هوندا، بی ام و، تسلا، تویوتا، فولکس واگن، GAC Group، جیلی خودرو، SAIC Motor، Daimler و غیره است. فروش آن 99 گیگاوات ساعت در سال 2021 و 69 گیگاوات ساعت تنها در نیمه اول سال 2022 بود. شرکت Contemporary Amperex Technology Co.، Limited به دلیل رقابت در هزینه، کارایی تکنولوژیکی، تاثیر گسترش مقیاس همراه با امنیت سرمایه در گردش پایدار و به دلیل تولید باتری درجه یک به سهم بازار بسیار مسلط می باشد. همچنین این شرکت به سرعت در حال گسترش است و شامل پروژه 3.5 میلیارد دلاری کارخانه باتری در حال انجام با همکاری Ford Motors با ظرفیت سالانه 35 گیگاوات ساعت و اعلام ساخت دومین کارخانه تولید باتری در اروپا با ظرفیت 100 گیگاوات ساعت است. در حالیکه این شرکت رشد ثابتی را در درآمد سه ماهه نشان داده است و در سه ماهه سوم سال 2022 حدود 14.17 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده است و انتظار می رود CAGR 24.56 درصد در سال باشد، انتظار دارد تا سال 2025 ظرفیت تولید را به 670 گیگاوات ساعت برساند.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *